Іван Грицак про Богдана Данилишина і свої недоліки як посла України в Чехії
Ukraine, Czech
cz_ua
Посольство України в Чехії закликає громадян України, які не стоять на консульському обліку, зареєструватися, для того, щоб взяти участь у виборах до Верховної Ради 28 жовтня. Потрібно подати заяви до 22 жовтня, інакше люди не зможуть потрапити до виборчих списків. Про підготовку до українських виборів на чеських теренах Радіо Свобода докладніше розповів посол України в Чеській Республіці Іван Грицак. Крім цього, він пояснив історію своїх стосунків із колишнім українським міністром, а нині біженцем у Чехії Богданом Данилишиним і назвав не тільки свої успіхи, але й недоліки на посаді посла в Чехії за останні три роки.
Читати більшеCollapse )

Філарет: Ми рекомендуємо голосувати за тих, хто захищає українську мову Більше
Ukraine, Czech
cz_ua

Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет заявляє, що очолювана ним церква на майбутніх парламентських виборах рекомендує віруючим християнам, всім своїм парафіянам голосувати за ті партії і кандидатів у депутати, які «захищають українські інтереси».


Читати більшеCollapse )


Українські громадські організації Чехії
Ukraine, Czech
cz_ua
Оригинал взят у cz_ua в Українські громадські організації Чехії

У зв´язку з численною міграцією українців до Чехії, протягом першої десятирічки 2000-х значно зросла кількість громадських організацій, що об’єднують українців та громадян України в ЧР, займаються розвитком української культури, влаштовують акції тощо (або декларують ці цілі). Особливо активними українці в ЧР стали після Помаранчевої революції листопада 2004 року. Зосереджені громадські організації, в основному, у Празі, однак є громадський рух українців і в інших містах: Хомутові, Плзні, Брні тощо.


Читати більшеCollapse )


Українці в Чехії
Ukraine, Czech
cz_ua
Оригинал взят у cz_ua в Українці в Чехії

Поза індивідуальними випадками чи невеликими групами українці не поселювалися громадами в Чехії до 20 століття. У 19 столітті це були студенти, вояки австрійської армії, урядовці й сезонні робітники. Першу українську організацію в Чехії створили студенти — Українська громада в Празі (1902). На початку першої світової війни у Чехії опинилися втікачі з родинами з Галичини. У Нуслях біля Праги була заснована 1914 українська початкова школа. Найбільшим скупченням цих втікачів був Святобожіцький табір (1917 — 18, бл. 1200 мешканців); там діяла гімназія та розгорнулася культурно-освітня праця.


Читати більшеCollapse )


З Чехії закликають стати на захист української мови
Ukraine, Czech
cz_ua

Українські організації Чехії закликають українців світу стати на захист української мови.
Про це йдеться у зверненні українських організацій у Чеській Республіці до українців світу, оприлюдненому на сайті «Української газети», що виходить в Чехії.
Зокрема, звернення підписали організації «Українська європейська перспектива», «Українська ініціатива в Чеській Республіці», «Об’єднання українок у Чеській Республіці», «Укргазета», «Український журнал», Українська суботня школа «Ерудит».


Читати більшеCollapse )


Українці в Празі відзначають День Незалежності молитвою і дискотекою (ВІДЕО)
Ukraine, Czech
cz_ua
Оригинал взят у cz_ua в Українці в Празі відзначають День Незалежності молитвою і дискотекою (ВІДЕО)
Українці в Чехії святкують у п’ятницю День Незалежності у вишиванках: уранці відбулася молитва за Україну в греко-католицькому храмі святого Климента в центрі Праги, вдень представники української громади поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку в чеській столиці, а ввечері розпочався музично-танцювальний марафон.
 
Свято підготувала «Українська європейська перспектива» (УЄП) у співпраці з іншими громадськими організаціями українців Чехії.
 

Читати більшеCollapse )


?

Log in